Hoppa till huvudinnehållet
Den webbläsare du använder stöds inte längre. Klicka här för att se vilka rekommenderade webbläsare som stöds.

HydrogenPro

Högst-
Lägst-
Omsättning-
2026 Q2 - rapport
58 dagar sedan

Orderdjup

Antal
Köp
-
Sälj
Antal
-

Senaste avslut

TidPrisAntalKöpareSäljare
36 730--
2 319--
2--
157--
41 126--

Vi vill bara påminna om att börsen ger och tar. Även om sparande i aktier historiskt gett god avkastning över tid finns inga garantier för framtida avkastning. Det finns risk att du inte får tillbaka de pengar du investerat.

Fonder & ETF:er som inkluderar aktien

Inga fonder redovisar aktien bland sina tio största innehav.

Företagshändelser

Data hämtas från Quartr
Nästa händelse
2026 Q3 - rapport
13 nov.
Tidigare händelser
2026 Q2 - rapport
21 aug.
2026 Q1 - rapport
13 maj
2025 Q4 - rapport
27 feb.
2025 Q3 - rapport
14 nov. 2025
2025 Q2 - rapport
15 aug. 2025

Nyheter

Nyheter och/eller generella investeringsrekommendationer alternativt utdrag därav på denna sida och relaterade länkar är framtagna och tillhandahålls av den leverantör som anges. Nordnet har inte medverkat till framtagandet, granskar inte och har inte gjort några ändringar i materialet. Läs mer om investeringsrekommendationer.

Forum

Delta i diskussionerna på Nordnet Social
  • för 22 tim sedan · Ändrad
    ·
    Det är nu totalt 138 200 000 aktier i HydrogenPro, till dagens kurs 0,41 ger detta bolag en Mcap på 60 000 000.- Vilket betyder att om bolaget måste ta in kapital igen. Så måste de för det första göra detta med en rabatt på nuvarande kurs. Så om de nu skulle satsa på att ta in 30 milj. Till t.ex. kurs 30 öre. Så kommer det 100 miljoner nya aktier i bolaget. Vilket kommer att spä ut befintliga aktieägare med hela 42% och ge en Mcap på 90 000 000.- fördelat på 238 200 000 aktier. Samt, eftersom kassan mest sannolikt är betydligt lägre i Q3. Kommer det att bli mycket svårt att få någon att skjuta till pengar på 30 öre, så mest sannolikt blir rabatten ännu större. Ser att någon slänger ut kurs kr 25 som realistisk? Hur och var får du den siffran ifrån? Tydligt att folk inte förstår att nyemissioner ökar antalet aktier.
    för 1 tim sedan
    ·
    Såvitt jag kan se har han döljt portföljen
  • för 23 tim sedan
    ·
    Jag har hittat en artikel, en intressant artikel, enligt min mening. Tidigare har det varit så att oljeraffinaderier i EU bara har kunnat använda grå vätgas gjord på gas. Det har EU stiftat en stenhård lag om nu. De ska byta ut en stor del av den grå vätgasen mot grön vätgas till 2030. Därför måste raffinaderierna bygga gigantiska vätgasanläggningar inne på sina egna fabriker nu för att tillverka grön vätgas av vatten och el. Denna genväg gör att det blir mycket billigare att producera vätgasen, eftersom det sker i jätteskala. Omställningen kommer också att ske i ett mycket snabbare tempo, så att EU-länderna kan nå de bindande kraven och undvika stora böter. Och för HydrogenPro kan vi förvänta oss att det fylls på mer i orderboken. https://www.hydrogeninsight.com/transport/most-eu-countries-could-meet-green-hydrogen-transport-targets-without-using-h-as-a-fuel-report-finds/2-1-2058779
    för 6 tim sedan
    ·
    Angående den artikel du har delat kan den stå vad som helst eftersom man måste vara prenumerant för att läsa den, men om det är korrekt, så understryker det bara att den artikel jag har hittat är relevant för HydrogenPro och deras samarbetspartner.
  • för 1 dag sedan
    ·
    hur länge kommer hypro att kunna överleva utan några av de publicerade möjliga ordern ?
    för 2 tim sedan
    ·
    Nej det tycker jag inte, vi kan alla råka skriva något olämpligt, och då är det viktigt att vi gör uppmärksamma på det och raderar det, och skriver om det så det är sobert. Jag har också i stridens hetta råkat skriva något olämpligt tidigare, och har blivit uppmärksammad på det, varpå jag har raderat inlägget med en ursäkt. Så nej vi kan väl vara oense med varandra, utan att ha ett olämpligt språkbruk, Det är bara när vi är oense, som vi har en möjlighet att bli klokare.
  • för 1 dag sedan · Ändrad
    ·
    för 2 tim sedan · Ändrad
    ·
    Vi kommer kanske att få se fler små företag som Hynion gå i konkurs, eftersom EU har kommit på att man kan ta en genväg genom att utnyttja de oljeraffinaderier som redan finns genom att bygga vätgasanläggningar som till exempel HydrogenPros anläggning. Eftersom de har räknat ut att det kommer att vara ett billigare sätt att producera grön vätgas. Detta kan ske på bekostnad av företag som har samma affärsmodell som Hynion. https://www.hydrogeninsight.com/transport/most-eu-countries-could-meet-green-hydrogen-transport-targets-without-using-h-as-a-fuel-report-finds/2-1-2058779
  • för 1 dag sedan · Ändrad
    ·
    Det blir allt tydligare att dagens bekymmer i HydrogenPro beror på fundamentala strategiska felval i maktkampen som har härjat bolaget. Det är viktigt att komma ihåg fundamentet: Den teknologi som HydrogenPro sitter på idag härstammar i stor utsträckning från förvärvet av Advanced Surface Plating (ASP) i Danmark. Det var denna högeffektiva elektrodeteknologi som gav bolaget det teknologiska försprånget och konkurrensfördelarna på marknaden. När marknaden började stramas åt stod bolaget vid ett kritiskt vägskäl med två helt skilda visioner: • Grundaren Richard Espeseth insåg tidigt att marknaden för grön väte inte mognade så snabbt som ursprungligen antagits. Hans strategi var därför att tillfälligt skala ner driften och bränna mindre kapital, för att sedan bygga upp bolaget gradvis i takt med att den faktiska marknaden mognade. Detta hade skyddat kassan och sparat bolaget från den massiva utspädningen. • Terje Mikkelsen valde en rakt motsatt och långt mer aggressiv approach. Han pressade på för att välja Opedal som styrelseordförande och insisterade på att fortsätta satsa för fullt med hög kapitalförbrukning och stora tillväxtambitioner, trots att marknadsförutsättningarna sviktade. Facit sitter man med idag. Mikkelsens och Opedals linje ledde till att bolaget brände pengar i ett rykande tempo, vilket tvingade fram den katastrofala räddningsaktionen och den åtföljande dumpningen av aktier. Hade HydrogenPro istället lyssnat på sin grundare och valt Espeseths nyktra nedskalningsstrategi, är det övervägande sannolikt att bolaget hade varit i en långt bättre finansiell och strategisk situation idag. Bolaget hade haft kontroll på kostnaderna, undvikit den extrema kurskollapsen och varit positionerat som en slank och slagkraftig aktör redo för den dag marknaden faktiskt lossnar. Istället raderades värdena ut i en misslyckad satsning. Det kan vara värt att nämna att Opedal drog sig ur kort efter att han valts till styrelseordförande. Också värt att komma ihåg den misslyckade satsningen i USA, där VD:n i Amerika av en ren tillfällighet observerades via LinkedIn plötsligt stå uppförd med ett nytt jobb, utan att HydrogenPro börsmeddelade detta, utan istället valde att bara sluta prata om USA. Dagens ledning är dessvärre inget att satsa pengar på, de har stora ambitioner, men när de kontrakt de pratar om inte blir verklighet slutar de bara prata om dem. Utan att ge förklaringar. Exempel: - DG Fuels - Kvina Energy Park - M.fl.
    för 1 dag sedan · Ändrad
    ·
    Mycket intressant info du kom med där. Med lite efterklokhet så ser man att Richard Espeseths nedsäljning var smart. Han såg nog detta komma. Hur mycket vinst han satt igen med vet jag inte, men han var väl färdigsåld på 3-4-talet. Nu är kursen ca kr 0,40…. Föregående emission i juni gav så lite som kr 15 milj i nytt kapital. Om order som var aviserade i Q3 fortfarande uteblir i Q4, så är det ganska säkert att det kommer en ny kapitalanskaffning under nov/dec - Krisemission…?
Kommentarerna ovan kommer från användare på Nordnets sociala nätverk Nordnet Social och har varken redigerats eller på förhand granskats av Nordnet. Det innebär inte att Nordnet tillhandahåller investeringsrådgivning eller investeringsrekommendationer. Nordnet påtar sig inget ansvar för kommentarerna eller eventuella felaktigheter i automatiska översättningar.

Relaterade värdepapper

Mäklarstatistik

Ingen data hittades
2026 Q2 - rapport
58 dagar sedan

Nyheter

Nyheter och/eller generella investeringsrekommendationer alternativt utdrag därav på denna sida och relaterade länkar är framtagna och tillhandahålls av den leverantör som anges. Nordnet har inte medverkat till framtagandet, granskar inte och har inte gjort några ändringar i materialet. Läs mer om investeringsrekommendationer.

Forum

Delta i diskussionerna på Nordnet Social
  • för 22 tim sedan · Ändrad
    ·
    Det är nu totalt 138 200 000 aktier i HydrogenPro, till dagens kurs 0,41 ger detta bolag en Mcap på 60 000 000.- Vilket betyder att om bolaget måste ta in kapital igen. Så måste de för det första göra detta med en rabatt på nuvarande kurs. Så om de nu skulle satsa på att ta in 30 milj. Till t.ex. kurs 30 öre. Så kommer det 100 miljoner nya aktier i bolaget. Vilket kommer att spä ut befintliga aktieägare med hela 42% och ge en Mcap på 90 000 000.- fördelat på 238 200 000 aktier. Samt, eftersom kassan mest sannolikt är betydligt lägre i Q3. Kommer det att bli mycket svårt att få någon att skjuta till pengar på 30 öre, så mest sannolikt blir rabatten ännu större. Ser att någon slänger ut kurs kr 25 som realistisk? Hur och var får du den siffran ifrån? Tydligt att folk inte förstår att nyemissioner ökar antalet aktier.
    för 1 tim sedan
    ·
    Såvitt jag kan se har han döljt portföljen
  • för 23 tim sedan
    ·
    Jag har hittat en artikel, en intressant artikel, enligt min mening. Tidigare har det varit så att oljeraffinaderier i EU bara har kunnat använda grå vätgas gjord på gas. Det har EU stiftat en stenhård lag om nu. De ska byta ut en stor del av den grå vätgasen mot grön vätgas till 2030. Därför måste raffinaderierna bygga gigantiska vätgasanläggningar inne på sina egna fabriker nu för att tillverka grön vätgas av vatten och el. Denna genväg gör att det blir mycket billigare att producera vätgasen, eftersom det sker i jätteskala. Omställningen kommer också att ske i ett mycket snabbare tempo, så att EU-länderna kan nå de bindande kraven och undvika stora böter. Och för HydrogenPro kan vi förvänta oss att det fylls på mer i orderboken. https://www.hydrogeninsight.com/transport/most-eu-countries-could-meet-green-hydrogen-transport-targets-without-using-h-as-a-fuel-report-finds/2-1-2058779
    för 6 tim sedan
    ·
    Angående den artikel du har delat kan den stå vad som helst eftersom man måste vara prenumerant för att läsa den, men om det är korrekt, så understryker det bara att den artikel jag har hittat är relevant för HydrogenPro och deras samarbetspartner.
  • för 1 dag sedan
    ·
    hur länge kommer hypro att kunna överleva utan några av de publicerade möjliga ordern ?
    för 2 tim sedan
    ·
    Nej det tycker jag inte, vi kan alla råka skriva något olämpligt, och då är det viktigt att vi gör uppmärksamma på det och raderar det, och skriver om det så det är sobert. Jag har också i stridens hetta råkat skriva något olämpligt tidigare, och har blivit uppmärksammad på det, varpå jag har raderat inlägget med en ursäkt. Så nej vi kan väl vara oense med varandra, utan att ha ett olämpligt språkbruk, Det är bara när vi är oense, som vi har en möjlighet att bli klokare.
  • för 1 dag sedan · Ändrad
    ·
    för 2 tim sedan · Ändrad
    ·
    Vi kommer kanske att få se fler små företag som Hynion gå i konkurs, eftersom EU har kommit på att man kan ta en genväg genom att utnyttja de oljeraffinaderier som redan finns genom att bygga vätgasanläggningar som till exempel HydrogenPros anläggning. Eftersom de har räknat ut att det kommer att vara ett billigare sätt att producera grön vätgas. Detta kan ske på bekostnad av företag som har samma affärsmodell som Hynion. https://www.hydrogeninsight.com/transport/most-eu-countries-could-meet-green-hydrogen-transport-targets-without-using-h-as-a-fuel-report-finds/2-1-2058779
  • för 1 dag sedan · Ändrad
    ·
    Det blir allt tydligare att dagens bekymmer i HydrogenPro beror på fundamentala strategiska felval i maktkampen som har härjat bolaget. Det är viktigt att komma ihåg fundamentet: Den teknologi som HydrogenPro sitter på idag härstammar i stor utsträckning från förvärvet av Advanced Surface Plating (ASP) i Danmark. Det var denna högeffektiva elektrodeteknologi som gav bolaget det teknologiska försprånget och konkurrensfördelarna på marknaden. När marknaden började stramas åt stod bolaget vid ett kritiskt vägskäl med två helt skilda visioner: • Grundaren Richard Espeseth insåg tidigt att marknaden för grön väte inte mognade så snabbt som ursprungligen antagits. Hans strategi var därför att tillfälligt skala ner driften och bränna mindre kapital, för att sedan bygga upp bolaget gradvis i takt med att den faktiska marknaden mognade. Detta hade skyddat kassan och sparat bolaget från den massiva utspädningen. • Terje Mikkelsen valde en rakt motsatt och långt mer aggressiv approach. Han pressade på för att välja Opedal som styrelseordförande och insisterade på att fortsätta satsa för fullt med hög kapitalförbrukning och stora tillväxtambitioner, trots att marknadsförutsättningarna sviktade. Facit sitter man med idag. Mikkelsens och Opedals linje ledde till att bolaget brände pengar i ett rykande tempo, vilket tvingade fram den katastrofala räddningsaktionen och den åtföljande dumpningen av aktier. Hade HydrogenPro istället lyssnat på sin grundare och valt Espeseths nyktra nedskalningsstrategi, är det övervägande sannolikt att bolaget hade varit i en långt bättre finansiell och strategisk situation idag. Bolaget hade haft kontroll på kostnaderna, undvikit den extrema kurskollapsen och varit positionerat som en slank och slagkraftig aktör redo för den dag marknaden faktiskt lossnar. Istället raderades värdena ut i en misslyckad satsning. Det kan vara värt att nämna att Opedal drog sig ur kort efter att han valts till styrelseordförande. Också värt att komma ihåg den misslyckade satsningen i USA, där VD:n i Amerika av en ren tillfällighet observerades via LinkedIn plötsligt stå uppförd med ett nytt jobb, utan att HydrogenPro börsmeddelade detta, utan istället valde att bara sluta prata om USA. Dagens ledning är dessvärre inget att satsa pengar på, de har stora ambitioner, men när de kontrakt de pratar om inte blir verklighet slutar de bara prata om dem. Utan att ge förklaringar. Exempel: - DG Fuels - Kvina Energy Park - M.fl.
    för 1 dag sedan · Ändrad
    ·
    Mycket intressant info du kom med där. Med lite efterklokhet så ser man att Richard Espeseths nedsäljning var smart. Han såg nog detta komma. Hur mycket vinst han satt igen med vet jag inte, men han var väl färdigsåld på 3-4-talet. Nu är kursen ca kr 0,40…. Föregående emission i juni gav så lite som kr 15 milj i nytt kapital. Om order som var aviserade i Q3 fortfarande uteblir i Q4, så är det ganska säkert att det kommer en ny kapitalanskaffning under nov/dec - Krisemission…?
Kommentarerna ovan kommer från användare på Nordnets sociala nätverk Nordnet Social och har varken redigerats eller på förhand granskats av Nordnet. Det innebär inte att Nordnet tillhandahåller investeringsrådgivning eller investeringsrekommendationer. Nordnet påtar sig inget ansvar för kommentarerna eller eventuella felaktigheter i automatiska översättningar.

Orderdjup

Antal
Köp
-
Sälj
Antal
-

Senaste avslut

TidPrisAntalKöpareSäljare
36 730--
2 319--
2--
157--
41 126--

Vi vill bara påminna om att börsen ger och tar. Även om sparande i aktier historiskt gett god avkastning över tid finns inga garantier för framtida avkastning. Det finns risk att du inte får tillbaka de pengar du investerat.

Fonder & ETF:er som inkluderar aktien

Inga fonder redovisar aktien bland sina tio största innehav.

Företagshändelser

Data hämtas från Quartr
Nästa händelse
2026 Q3 - rapport
13 nov.
Tidigare händelser
2026 Q2 - rapport
21 aug.
2026 Q1 - rapport
13 maj
2025 Q4 - rapport
27 feb.
2025 Q3 - rapport
14 nov. 2025
2025 Q2 - rapport
15 aug. 2025

Relaterade värdepapper

Mäklarstatistik

Ingen data hittades
2026 Q2 - rapport
58 dagar sedan

Nyheter

Nyheter och/eller generella investeringsrekommendationer alternativt utdrag därav på denna sida och relaterade länkar är framtagna och tillhandahålls av den leverantör som anges. Nordnet har inte medverkat till framtagandet, granskar inte och har inte gjort några ändringar i materialet. Läs mer om investeringsrekommendationer.

Företagshändelser

Data hämtas från Quartr
Nästa händelse
2026 Q3 - rapport
13 nov.
Tidigare händelser
2026 Q2 - rapport
21 aug.
2026 Q1 - rapport
13 maj
2025 Q4 - rapport
27 feb.
2025 Q3 - rapport
14 nov. 2025
2025 Q2 - rapport
15 aug. 2025

Relaterade värdepapper

Forum

Delta i diskussionerna på Nordnet Social
  • för 22 tim sedan · Ändrad
    ·
    Det är nu totalt 138 200 000 aktier i HydrogenPro, till dagens kurs 0,41 ger detta bolag en Mcap på 60 000 000.- Vilket betyder att om bolaget måste ta in kapital igen. Så måste de för det första göra detta med en rabatt på nuvarande kurs. Så om de nu skulle satsa på att ta in 30 milj. Till t.ex. kurs 30 öre. Så kommer det 100 miljoner nya aktier i bolaget. Vilket kommer att spä ut befintliga aktieägare med hela 42% och ge en Mcap på 90 000 000.- fördelat på 238 200 000 aktier. Samt, eftersom kassan mest sannolikt är betydligt lägre i Q3. Kommer det att bli mycket svårt att få någon att skjuta till pengar på 30 öre, så mest sannolikt blir rabatten ännu större. Ser att någon slänger ut kurs kr 25 som realistisk? Hur och var får du den siffran ifrån? Tydligt att folk inte förstår att nyemissioner ökar antalet aktier.
    för 1 tim sedan
    ·
    Såvitt jag kan se har han döljt portföljen
  • för 23 tim sedan
    ·
    Jag har hittat en artikel, en intressant artikel, enligt min mening. Tidigare har det varit så att oljeraffinaderier i EU bara har kunnat använda grå vätgas gjord på gas. Det har EU stiftat en stenhård lag om nu. De ska byta ut en stor del av den grå vätgasen mot grön vätgas till 2030. Därför måste raffinaderierna bygga gigantiska vätgasanläggningar inne på sina egna fabriker nu för att tillverka grön vätgas av vatten och el. Denna genväg gör att det blir mycket billigare att producera vätgasen, eftersom det sker i jätteskala. Omställningen kommer också att ske i ett mycket snabbare tempo, så att EU-länderna kan nå de bindande kraven och undvika stora böter. Och för HydrogenPro kan vi förvänta oss att det fylls på mer i orderboken. https://www.hydrogeninsight.com/transport/most-eu-countries-could-meet-green-hydrogen-transport-targets-without-using-h-as-a-fuel-report-finds/2-1-2058779
    för 6 tim sedan
    ·
    Angående den artikel du har delat kan den stå vad som helst eftersom man måste vara prenumerant för att läsa den, men om det är korrekt, så understryker det bara att den artikel jag har hittat är relevant för HydrogenPro och deras samarbetspartner.
  • för 1 dag sedan
    ·
    hur länge kommer hypro att kunna överleva utan några av de publicerade möjliga ordern ?
    för 2 tim sedan
    ·
    Nej det tycker jag inte, vi kan alla råka skriva något olämpligt, och då är det viktigt att vi gör uppmärksamma på det och raderar det, och skriver om det så det är sobert. Jag har också i stridens hetta råkat skriva något olämpligt tidigare, och har blivit uppmärksammad på det, varpå jag har raderat inlägget med en ursäkt. Så nej vi kan väl vara oense med varandra, utan att ha ett olämpligt språkbruk, Det är bara när vi är oense, som vi har en möjlighet att bli klokare.
  • för 1 dag sedan · Ändrad
    ·
    för 2 tim sedan · Ändrad
    ·
    Vi kommer kanske att få se fler små företag som Hynion gå i konkurs, eftersom EU har kommit på att man kan ta en genväg genom att utnyttja de oljeraffinaderier som redan finns genom att bygga vätgasanläggningar som till exempel HydrogenPros anläggning. Eftersom de har räknat ut att det kommer att vara ett billigare sätt att producera grön vätgas. Detta kan ske på bekostnad av företag som har samma affärsmodell som Hynion. https://www.hydrogeninsight.com/transport/most-eu-countries-could-meet-green-hydrogen-transport-targets-without-using-h-as-a-fuel-report-finds/2-1-2058779
  • för 1 dag sedan · Ändrad
    ·
    Det blir allt tydligare att dagens bekymmer i HydrogenPro beror på fundamentala strategiska felval i maktkampen som har härjat bolaget. Det är viktigt att komma ihåg fundamentet: Den teknologi som HydrogenPro sitter på idag härstammar i stor utsträckning från förvärvet av Advanced Surface Plating (ASP) i Danmark. Det var denna högeffektiva elektrodeteknologi som gav bolaget det teknologiska försprånget och konkurrensfördelarna på marknaden. När marknaden började stramas åt stod bolaget vid ett kritiskt vägskäl med två helt skilda visioner: • Grundaren Richard Espeseth insåg tidigt att marknaden för grön väte inte mognade så snabbt som ursprungligen antagits. Hans strategi var därför att tillfälligt skala ner driften och bränna mindre kapital, för att sedan bygga upp bolaget gradvis i takt med att den faktiska marknaden mognade. Detta hade skyddat kassan och sparat bolaget från den massiva utspädningen. • Terje Mikkelsen valde en rakt motsatt och långt mer aggressiv approach. Han pressade på för att välja Opedal som styrelseordförande och insisterade på att fortsätta satsa för fullt med hög kapitalförbrukning och stora tillväxtambitioner, trots att marknadsförutsättningarna sviktade. Facit sitter man med idag. Mikkelsens och Opedals linje ledde till att bolaget brände pengar i ett rykande tempo, vilket tvingade fram den katastrofala räddningsaktionen och den åtföljande dumpningen av aktier. Hade HydrogenPro istället lyssnat på sin grundare och valt Espeseths nyktra nedskalningsstrategi, är det övervägande sannolikt att bolaget hade varit i en långt bättre finansiell och strategisk situation idag. Bolaget hade haft kontroll på kostnaderna, undvikit den extrema kurskollapsen och varit positionerat som en slank och slagkraftig aktör redo för den dag marknaden faktiskt lossnar. Istället raderades värdena ut i en misslyckad satsning. Det kan vara värt att nämna att Opedal drog sig ur kort efter att han valts till styrelseordförande. Också värt att komma ihåg den misslyckade satsningen i USA, där VD:n i Amerika av en ren tillfällighet observerades via LinkedIn plötsligt stå uppförd med ett nytt jobb, utan att HydrogenPro börsmeddelade detta, utan istället valde att bara sluta prata om USA. Dagens ledning är dessvärre inget att satsa pengar på, de har stora ambitioner, men när de kontrakt de pratar om inte blir verklighet slutar de bara prata om dem. Utan att ge förklaringar. Exempel: - DG Fuels - Kvina Energy Park - M.fl.
    för 1 dag sedan · Ändrad
    ·
    Mycket intressant info du kom med där. Med lite efterklokhet så ser man att Richard Espeseths nedsäljning var smart. Han såg nog detta komma. Hur mycket vinst han satt igen med vet jag inte, men han var väl färdigsåld på 3-4-talet. Nu är kursen ca kr 0,40…. Föregående emission i juni gav så lite som kr 15 milj i nytt kapital. Om order som var aviserade i Q3 fortfarande uteblir i Q4, så är det ganska säkert att det kommer en ny kapitalanskaffning under nov/dec - Krisemission…?
Kommentarerna ovan kommer från användare på Nordnets sociala nätverk Nordnet Social och har varken redigerats eller på förhand granskats av Nordnet. Det innebär inte att Nordnet tillhandahåller investeringsrådgivning eller investeringsrekommendationer. Nordnet påtar sig inget ansvar för kommentarerna eller eventuella felaktigheter i automatiska översättningar.

Orderdjup

Antal
Köp
-
Sälj
Antal
-

Senaste avslut

TidPrisAntalKöpareSäljare
36 730--
2 319--
2--
157--
41 126--

Vi vill bara påminna om att börsen ger och tar. Även om sparande i aktier historiskt gett god avkastning över tid finns inga garantier för framtida avkastning. Det finns risk att du inte får tillbaka de pengar du investerat.

Fonder & ETF:er som inkluderar aktien

Inga fonder redovisar aktien bland sina tio största innehav.

Mäklarstatistik

Ingen data hittades
© 2026 Nordnet Bank AB.
Nordnet | Box 30099 | 104 25 Stockholm