Hoppa till huvudinnehållet
Den webbläsare du använder stöds inte längre. Klicka här för att se vilka rekommenderade webbläsare som stöds.

#Sparpodden 212 – Skatteplanera inför årsskiftet

#Sparpodden 212! Nya skatteregler på ISK och så kollar vi på varför du vill skatteplanera dina räntefonder, på ett lagligt och moraliskt korrekt sätt. Vi diskuterar även Volatiliteten på börsen, Ericsson, bud på Fingerprint och varför svenskar inte amorterar sina lån längre! Sen avslutar vi med hur du kan se alla innehav en fond investerar i.

Du gör #sparpodden!

Vad vill DU veta mer om? Ställ fråga på Twitter under hashtagen #sparpodden.

Hjälp oss växa podden genom att sprida i sociala medier!

Profilbild
Alexander Gustafsson
Tidigare Investeringscoach på Nordnet

Vi vill bara påminna om att börsen ger och tar. Även om sparande i aktier och fonder gett historiskt god avkastning över tid finns inga garantier för framtida avkastning.

Det finns risk att du inte får tillbaka de pengar du investerat.

Är du inte Nordnetkund? Kom igång med ditt sparande här!

I kommentarsfältet nedan kan du som läsare kommentera innehållet i detta blogginlägg och ta del av andra läsares kommentarer. Kommentarsinnehåll representerar således inte Nordnets åsikt. Nordnet granskar inte kommentarer innan de publiceras, men vi kommer att ta bort olämpliga kommentarer för det fall sådana förekommer. Vill du veta mer om hur Nordnet behandlar dina personuppgifter, klicka här.

Subscribe
Notifiera mig om
guest
0 Kommentarer
Nyast
Äldst Mest gillade
"Inline" feedbacks
Se alla kommentarer

Nordnets veckobrev.

Få Nordnets veckobrev varje måndagsmorgon med börsens viktigaste händelser.