Hoppa till huvudinnehållet
Den webbläsare du använder stöds inte längre. Klicka här för att se vilka rekommenderade webbläsare som stöds.

Smällkarameller inför 2021 med Christoffer Ahnemark – Sparpodden 371

Vi spanar in några spännande aktier inför 2021 tillsammans med Aktiespararnas analytiker Christoffer Ahnemark. Delvis några tankar om börs-förutsättningarna och sen aktier som han har i sin kortsiktiga portfölj.
Det blir Pricer, GHP, Svedbergs, Consti och Tikkurila. En påse med både tillväxtpotential, några värde-förbättringar och inte minst goda chanser till extra utdelningar under 2021. Lyssna in för att höra mer!

Profilbild
Alexander Gustafsson
Tidigare Investeringscoach på Nordnet

Vi vill bara påminna om att börsen ger och tar. Även om sparande i aktier och fonder gett historiskt god avkastning över tid finns inga garantier för framtida avkastning.

Det finns risk att du inte får tillbaka de pengar du investerat.

Är du inte Nordnetkund? Kom igång med ditt sparande här!

I kommentarsfältet nedan kan du som läsare kommentera innehållet i detta blogginlägg och ta del av andra läsares kommentarer. Kommentarsinnehåll representerar således inte Nordnets åsikt. Nordnet granskar inte kommentarer innan de publiceras, men vi kommer att ta bort olämpliga kommentarer för det fall sådana förekommer. Vill du veta mer om hur Nordnet behandlar dina personuppgifter, klicka här.

Subscribe
Notifiera mig om
guest
0 Kommentarer
Nyast
Äldst Mest gillade
"Inline" feedbacks
Se alla kommentarer

Nordnets veckobrev.

Få Nordnets veckobrev varje måndagsmorgon med börsens viktigaste händelser.