Hoppa till huvudinnehållet
Aktie
Euronext Growth Oslo
HYN

Hynion

Hynion

0,269NOK
−7,24% (−0,021)
Vid stängning
Högst0,304
Lägst0,240
Omsättning
0,3 MNOK
0,269NOK
−7,24% (−0,021)
Vid stängning
Högst0,304
Lägst0,240
Omsättning
0,3 MNOK
Created with Highcharts 11.2.0
Q4-rapport
8 dagar sedan

Nyheter & Analyser

Nyheter och/eller generella investeringsrekommendationer alternativt utdrag därav på denna sida och relaterade länkar är framtagna och tillhandahålls av den leverantör som anges. Nordnet har inte medverkat till framtagandet, granskar inte och har inte gjort några ändringar i materialet. Läs mer om investeringsrekommendationer.

Företagshändelser

Nästa händelse
2024 Årsstämma
12 sep.
Tidigare händelser
2024 Q4-rapport27 juni
2024 Q2-rapport17 sep. 2024
2023 Årsstämma2 apr. 2024
2023 Q4-rapport1 mars 2024
2023 Q2-rapport15 sep. 2023
Data hämtas från Millistream, Quartr

Relaterade värdepapper

Inga Nordnet Markets Certifikat finns med underliggande värdepapper. Se övriga Certifikat

Shareville

Delta i diskussionerna på SharevilleFå inspiration från tusentals portföljer och diskutera med andra duktiga investerare.
Logga in
  • för 2 dagar sedan
    ·
    för 2 dagar sedan
    ·
    Nyheten översatt till norska: Hynion AS ger en statusuppdatering medan företaget arbetar för att hantera en utmanande period som kännetecknas av försenad finansiering, begränsad verksamhet och pågående strategiska diskussioner. Företaget fortsätter att arbeta inom flera områden, inklusive drift och dialog med partners, för att stödja företagets vidare utveckling. Detta inkluderar den tillfälliga stängningen av stationen i Høvik i Norge, som fortfarande är ur drift medan företaget arbetar med att återuppta verksamheten. Ett huvudfokus är fortfarande den länge efterlängtade finansieringsprocessen. Som tidigare kommunicerats i pressmeddelandet den 28 april 2025 arbetar Hynion med att slutföra en större, långsiktig finansieringslösning. Även om avtalets struktur har funnits på plats ett tag har framstegen försenats av faktorer utanför företagets kontroll, inklusive konkursen i det svenska dotterbolaget. Hynion behåller sin förhoppning om att avtalet kan slutföras snart.
  • för 3 dagar sedan
    för 3 dagar sedan
    🚀🚀
  • 27 juni
    ·
    27 juni
    ·
    Vad hände med likvidationen / spiken i kistan??
    för 1 dag sedan
    ·
    för 1 dag sedan
    ·
    Spekulation i öreaktier
  • 22 juni
    ·
    22 juni
    ·
    Ny spik i kistan för Hynion. ENOVA sätter stödprogrammet för vätgasstationer på paus. Skälen är bland annat att: "Marknadsinsikter visar att det kommer att bli utmanande att uppnå lönsamhet i drift, både för vätgaslastbilar och tankstationer." https://info.enova.no/ingen-ny-enova-satsing-p%C3%A5-hydrogen-til-tungtransport-n%C3%A5
  • 17 juni
    17 juni
    9.2 miljoner nya aktier till 0,05, borde vara klar snart väl?
    18 juni
    18 juni
    ;)
Kommentarerna ovan kommer från användare på Nordnets sociala nätverk Shareville och har varken redigerats eller på förhand granskats av Nordnet. Det innebär inte att Nordnet tillhandahåller investeringsrådgivning eller investeringsrekommendationer. Nordnet påtar sig inget ansvar för kommentarerna eller eventuella felaktigheter i automatiska översättningar.

Orderdjup

NorwayEuronext Growth Oslo
Antal
Köp
100 000
Sälj
Antal
26 845

Senaste avslut

TidPrisAntalKöpareSäljare
2 741--
5 797--
40 428--
70 746--
40 428--
Högst
0,304
VWAP
-
Lägst
0,24
OmsättningAntal
0,3 1 242 142
VWAP
-
Högst
0,304
Lägst
0,24
OmsättningAntal
0,3 1 242 142

Vi vill bara påminna om att börsen ger och tar. Även om sparande i aktier historiskt gett god avkastning över tid finns inga garantier för framtida avkastning. Det finns risk att du inte får tillbaka de pengar du investerat.

Mäklarstatistik

Ingen data hittades