Q1-rapport
37 dagar sedan‧1t 1min
Nyheter & Analyser
Nyheter och/eller generella investeringsrekommendationer alternativt utdrag därav på denna sida och relaterade länkar är framtagna och tillhandahålls av den leverantör som anges. Nordnet har inte medverkat till framtagandet, granskar inte och har inte gjort några ändringar i materialet. Läs mer om investeringsrekommendationer.
Företagshändelser
Nästa händelse | |
---|---|
Kalender är inte tillgänglig |
Tidigare händelser | ||
---|---|---|
2025 Q1-rapport | 27 maj | |
2024 Årsrapport | 25 apr. | |
2024 Q4-rapport | 20 mars | |
2024 Q3-rapport | 21 nov. 2024 | |
2024 Q2-rapport | 26 aug. 2024 |
Data hämtas från Morningstar, Quartr
Shareville
Delta i diskussionerna på SharevilleFå inspiration från tusentals portföljer och diskutera med andra duktiga investerare.
Logga in
- 23 feb.·Starkt investerarintresse för Pinduoduo – Optionshandel pekar på ytterligare prishöjning Optionsaktiviteten i Pinduoduo är betydligt högre än normalt, och handelsmönstret indikerar en hausseartad trend. 1) 69 333 köpoptioner har omsatts -> fyra gånger fler än förväntat. 2) Den implicita volatiliteten har ökat med över 1 procentenhet till 61,75 %, vilket tyder på ökad marknadsosäkerhet – men också potential för stora rörelser. 3) De mest handlade kontrakten är 2/28 veckovisa 140 samtal och februari-25 130 samtal, med en total volym som närmar sig 20 800 kontrakt. 4) Put/Call-kvoten är 0,18, vilket visar att det finns fem gånger fler hausseartade affärer än baisseartade. 5) Pinduoduo förväntas rapportera vinst den 20 mars, vilket sannolikt driver spekulation i aktien.
Kommentarerna ovan kommer från användare på Nordnets sociala nätverk Shareville och har varken redigerats eller på förhand granskats av Nordnet. Det innebär inte att Nordnet tillhandahåller investeringsrådgivning eller investeringsrekommendationer. Nordnet påtar sig inget ansvar för kommentarerna eller eventuella felaktigheter i automatiska översättningar.
Orderdjup
Antal
Köp
0
Sälj
Antal
0
Senaste avslut
Tid | Pris | Antal | Köpare | Säljare |
---|---|---|---|---|
- | - | - | - |
Högst
104,1VWAP
Lägst
102,66OmsättningAntal
190,4 2 677 215
Mäklarstatistik
Ingen data hittades